Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
EĞİTİM FAALİYETLERİMİZ

EĞİTİM FAALİYETLERİ

Kurumumuz Eğitim Birimi Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün 27/07/2007 gün ve 46/1 ve 51 No’ lu Genelgeleri doğrultusunda eğitim-öğretim faaliyetlerini, iş ve meslek eğitimi faaliyetlerini, sosyal-kültürel faaliyetleri ve kütüphane faaliyetlerini yürütmektedir.

Kurumumuza yeni gelen hükümlü ve tutukluların öncelikle Kuruma girişlerinde eğitim-öğretim durumları verdikleri beyanlarına göre tespit edilmektedir. Ceza İnfaz Kurumunda yürütülmekte çalışmalarda amaç; Kurumumda bulunan hükümlü ve tutukluları, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda vatanini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir. Onları; Özgüvenlerini kazanmış, kendisine ve çevresine duyarlı, sosyal ve manevi yönden toplumla uyumlu, suç ortamından ve suç islemeyi doğuran sebeplerden uzaklaşmış bir şekilde topluma yeniden kazandırmaktır.

Eğitim ve öğretim durumları tespit edilen hükümlü/tutuklulara öğretim durumlarına göre eğitimlerine devam edebilmeleri konusunda gerekli bilgiler verilmekte ve eğitim-öğretimlerine devam etmeleri hususunda ikna etmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuza gelen hükümlü/tutuklulardan öğrenci olanların, Kurumumuzda öğrenimlerine devam edebilmeleri için gerekli yazışmalar ve kayıt işlemleri takip edilmektedir. Kurumumuzda; temel eğitim, mesleki eğitim ve sosyal-kültürel alanlarda açılmakta olan tüm kurslar İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde planlanmakta ve gerçekleştirilmektedir. Kurslarda başarı gösteren tüm hükümlü ve tutuklulara, eğitim görmüş oldukları alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Kurs Bitirme Belgesi” verilmektedir. Kurumumuz Eğitim Biriminde kadrolu 2 Öğretmen ve kütüphane hizmetleri ile Diğer İşlemleri yürüten 2 İnfaz ve Koruma Memuru ile Birimde görev yapmaktadır. Kurumumuzda sürdürülen eğitim, öğretim, sosyal ve kültürel faaliyetler ana başlıkları ile şunlardır.

I. ve II. Kademe Okuma Yazma Kursu

 

  

 

Boncuk Kursu

 

 

Resim Kursu

 

 

Bilgisayar İşletmenliği Kursu

 

 

Kuranı Kerim Kursu

 

 

Saç Sakal Kesim Kursu

 

 

Müzik Kursu

 

 

Halı Dokuma Kursu

 

 

Tekstil Atölyesi

 

 

Futbol Kursu

 

 

Makrome Örgü Yapımı Kursu

 

 

Halk Oyunları

 

Adres

Yakutiye Mahallesi Çardakkaya Sırtı Kümeevler Sokak No:1 - 38600 BÜNYAN/KAYSERİ

Telefon

0(352) 712 25 76 - 0(352) 712 17 38

FAKS - 0(352) 712 04 12

E-Posta

kayseri.cocuk.kcikisaretadalet.gov.tr